Şantiye İlerleme Durumu

Değerli Ortaklarımız,

Bildiğiniz üzere, bu yılın Genel Kurul daveti, Yönetim Kurulumuz tarafından hazırlanarak sizlere iletilmiş ve gerekli tüm hazırlıkları tamamlanmış olmasına karşın, İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir Genelge ile tüm Kooperatif etkinlikleri iptal edildiğinden, şimdilik ertelenmiştir.

Bununla birlikte, sizleri bilgilendirmeyi ve sorularınıza yanıt vermeyi Genel Kurul yapılamasa dahi kendine görev bilen Yönetim Kurulumuz olarak, şantiye durumumuz hakkında kısa bir bilgi notu yayınlamak istedik.

Ekli dosyada, şantiyemizdeki iş kalemleri arasından seçilmiş en genel işlerin tamamlanma durumları Blok bazında gösterilmektedir. Bu tablodan hepimizin dairelerinin bulunduğu A blokların tamamının ilerlemeleri, ilerleyen zamanlarda da düzenli bir şekilde güncellenerek sizlere duyurulacaktır.

Müteahhit firma tarafından bize verilen iş programına göre, önümüzdeki senenin (2021) yaz aylarında, bloklarımızdaki işler tamamlanma aşamasına gelecek ve peyzaj vb son aşama işlere yoğunlaşılacaktır. Bu iş programının takibi günlük olarak Kontrolör Mühendisimiz tarafından yapılmakta, ayrıca Yönetim Kurulu da hemen her gün şantiye ve ofis ziyaretleri gerçekleştirerek bu takibe katkıda bulunmaktadır.

Kontrolörümüzün raporlamaları ve Yönetim Kurulumuzun sahadaki kendi tespitleri de göstermektedir ki, önümüzdeki yaz aylarına dairelerin ince işlerinin bitirilmesi konusunda yoğun çaba gösterilmektedir. Bugün itibariyle 30 mühendis, 800 aktif çalışanla şantiyemizde, her blok içerisinde birçok ekiple yoğun çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışan sayısı ekip sayılarına bağlı olmakla birlikte, yaz ayları ortalaması 750 kişidir…

Bu bağlamda, Müteahhit firmanın bize sunduğu iş programı ve kendi planlamaları oldukça gerçekçi görünmektedir. Sizlere dairelerinizin zamanında teslimi ve Covid-19 salgınından asgari gecikmenin yaşanması adına çalışan tüm teknik personele teşekkür ediyoruz.

Esenlikler dileriz.