News

DUYURULAR

İNŞAAT DURUM RAPORU


Değerli Üyelerimiz,
Kooperatifimiz bağımsız bölümlerini de içeren projemiz bloklarında ince işler ve peyzaj harici tüm işler tamamlanmıştır.
İnce işler ise devam etmekte olup, yaz ayları içerisinde tamamlanma seviyesine getirilecektir.
Esenlikler dileriz.

Şantiye İlerleme Durumu

Değerli Ortaklarımız,

Bildiğiniz üzere, bu yılın Genel Kurul daveti, Yönetim Kurulumuz tarafından hazırlanarak sizlere iletilmiş ve gerekli tüm hazırlıkları tamamlanmış olmasına karşın, İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir Genelge ile tüm Kooperatif etkinlikleri iptal edildiğinden, şimdilik ertelenmiştir.

Bununla birlikte, sizleri bilgilendirmeyi ve sorularınıza yanıt vermeyi Genel Kurul yapılamasa dahi kendine görev bilen Yönetim Kurulumuz olarak, şantiye durumumuz hakkında kısa bir bilgi notu yayınlamak istedik.

Ekli dosyada, şantiyemizdeki iş kalemleri arasından seçilmiş en genel işlerin tamamlanma durumları Blok bazında gösterilmektedir. Bu tablodan hepimizin dairelerinin bulunduğu A blokların tamamının ilerlemeleri, ilerleyen zamanlarda da düzenli bir şekilde güncellenerek sizlere duyurulacaktır.

Müteahhit firma tarafından bize verilen iş programına göre, önümüzdeki senenin (2021) yaz aylarında, bloklarımızdaki işler tamamlanma aşamasına gelecek ve peyzaj vb son aşama işlere yoğunlaşılacaktır. Bu iş programının takibi günlük olarak Kontrolör Mühendisimiz tarafından yapılmakta, ayrıca Yönetim Kurulu da hemen her gün şantiye ve ofis ziyaretleri gerçekleştirerek bu takibe katkıda bulunmaktadır.

Kontrolörümüzün raporlamaları ve Yönetim Kurulumuzun sahadaki kendi tespitleri de göstermektedir ki, önümüzdeki yaz aylarına dairelerin ince işlerinin bitirilmesi konusunda yoğun çaba gösterilmektedir. Bugün itibariyle 30 mühendis, 800 aktif çalışanla şantiyemizde, her blok içerisinde birçok ekiple yoğun çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışan sayısı ekip sayılarına bağlı olmakla birlikte, yaz ayları ortalaması 750 kişidir…

Bu bağlamda, Müteahhit firmanın bize sunduğu iş programı ve kendi planlamaları oldukça gerçekçi görünmektedir. Sizlere dairelerinizin zamanında teslimi ve Covid-19 salgınından asgari gecikmenin yaşanması adına çalışan tüm teknik personele teşekkür ediyoruz.

Esenlikler dileriz.

DUYURULAR

GENEL KURUL İPTALİ

Değerli Ortaklarımız,
COVİD19 Bilimsel Danışma Kurulu Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın 02.10.2020 tarih, Koronavirüs Ek Tedbirler konu ve 89780865-153-16230 sayılı talimatı ve 02/10/2020 tarih ve 2020/76 sayılı Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile Covid-19 tedbirleri kapsamında 02.10.2020 tarihinden itibaren 01.12.2020 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinliklerin ve genel kurullarının ertelenmesine karar verilmiştir.
Yönetim Kurulu’muz 02.10.2020 tarihinde toplanarak; İlgili kamu kurumları tarafından alınan kararlar doğrultusunda; 04.10.2020 (ve 11.10.2020) tarihleri için yapılması kararlaştırılan Genel Kurulumuzun yapılamayacağı ve ileri bir tarihe ertelendiğinin ortaklarımıza duyurulmasına” karar vermiştir.
Saygılarımızla duyurur sağlıklı günler dileriz.

DUYURULAR

DUYURU

Değerli Ortaklarımız,
Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlıklı, huzurlu nice bayramlara ulaşmayı dileriz.
İçerisinde bulunduğumuz salgın sürecinden dolayı genel kurulumuzu yapamamamız sebebiyle sizlerle biraraya gelemedik. Yönetim Kurulu olarak salgın sürecinde de imkanlar ölçüsünde dijital ve yüzyüze toplantılarımızı yapmaya gayret ettik. Yasakların kalkması ve salgın tedbirlerine uygun olarak imkanların oluşması halinde en kısa zamanda genel kurulumuzu yapmayı planlıyoruz.
Kooperatifimizin sahibi olduğu arsa üzerinde kurulan Mevaşehir Projemizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi devam ediyor. Her ne kadar salgın dolayısıyla çalışılamayan günlerin olması, bir kısım tedarikçilerin mal teminindeki geçici sıkıntılar, işçilerin tam performansla çalışamaması gibi sebeplerle projenin beklenenden biraz geride kaldığı kabul edilse de; projenin bitirilmesi ve konutlarımızın teslimi konusunda sonuca esaslı etki edecek mahiyette bir gecikme yaşanmayacağı müteahhit Ünsal Grup firması tarafından vaad edilmekte, tarafımızdan da bu şekilde bir risk öngörülmemektedir.
Yönetim Kurulu olarak neredeyse her gün şantiye ve ofis alanında bulunmaktadır. Projenin iş ve işleyişlerin takibi hususunda Kooperatifimizin Kontrolör Mühendisi ile sıkı bir iletişim ve destek ekseninde çalışılmaktadır. Projenin ilerlemesi, geldiği durum, ilerleme ve sonlanma aşamaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler genel kurulumuzda müteahhit firma yetkilileri ve tarafımızdan paylaşılacaktır.
Şantiye ilerleme raporları, belli aralıklarla sitemizin DUYURULAR kısmına yüklenmektedir. Bu rapor üzerindeki görselde, her blok üzerinde devam eden ve tamamlanmış iş kalemleri işaretlenmiştir. Aynı şekilde, sitemizin Galeri/Şantiye kısmında ise, projemiz şantiyesinden görüntüler sizlerle paylaşılmaktadır. Ortaklarımıza internet sitemiz üzerinden yaptığımız bilgilendirmelere devam edeceğiz.
Genel Kurul Kararı ile alınmış olan devir yasağı 15.07.2020 tarihi itibari ile sona ermiştir. Devir yasağı konusu Genel Kurul gündemi olduğu için yeni yapılacak Genel Kurul toplantısında kura çekimleri, şerefiye bedelleri ile birlikte devir yasağı konusu da gündeme alınacaktır.
Kurban Bayramınızı tekrar tebrik eder, hayırlı günler dileriz.
Yönetim Kurulu adına saygılarımızla…