News

DUYURULAR

ÖN KABULLER

Değerli Ortaklarımız,
Dairelerimizin kontrol ve ön kabul işlemleri Mühendisimiz ve Yönetim Kurulumuz tarafından yapılmaktadır. 6 blokta toplamda 300 dairemizin ön kabulü tamamlanmıştır.
Esenlikler dileriz.DUYURULAR

2019-2020 YILLARI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Değerli Ortaklarımız,
03.07.2021 tarihinli Genel Kurul toplantımıza ilginizden dolayı teşekkür ederiz.
Alınan kararlar özet olarak şöyledir:

  1. Yüklenici tarafından iskan ruhsatı alınmıl halde daire teslimleri yıl sununa kadar yapılacaktır.
  2. Şerefiye bedellerine dair rapor Ankara Üniversitesi tarafından Temmuz ayı içerisinde tamamlanacak ve üyelerimize rapor tebliğ edilecektir.
  3. Şerefiye raporlarının kesinleşmesi ile kuralar çekilecek, 15 gün becayiş hakkı tanınacak ve 3 ay içerisinde şerefiye bedelleri ve 2.500 TL tapu masrafları ödenecektir.
  4. Daire teslimlerinden sonra hemen yaşamın başlayabilmesi için geçici site yönetimi çalışmalarına başlamıştır.
  5. Meva Şehir arsasına bitişik cami alanının tahsis işlemleri son aşamaya gelmiştir. Camı Derneği Müftülükle istişareli olarak çalışmalarına başlamış olup caminin mimarii ile çalışmalar da sürmektedir.
    Dairelerimizin değerlerinin düşmemesi için hisse devirlerine dair internet ortamında satış reklamlarının yapılmamasını rica ederiz.
    Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.DUYURULAR

2019-2020 YILLARI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Değerli Ortaklarımız,
Malumunuz olduğu üzere, geçtiğimiz sene organize etmiş olduğumuz 2019 Yılı Dönemi Genel Kurulu salgın tedbirleri nedeniyle iptal edilmişti. Sonrasında da bu tedbirler sürekli devam ettiğinden Genel Kurul yapma imkanımız olmadı. Yine yayınlanan genelgelerle 2019 ve 2020 yıllarının genel kurullarının birlikte yapılabilmesinin önü açıldı.
31 Mayıs 2021 akşam saatlerinde yayınlanan Genelge ile yasakların aşamalı olarak kaldırılacağının açıklanmasının ardından, 01 Haziran 2021 tarihinde Yönetim Kurulumuz 2019/2020 yıllarının Genel Kurulları gündemli olarak toplanmıştır.
Bu toplantıda yapılabilecek ilk tarihte, sokağa çıkma yasakları ve salgın koşulları da gözetilerek Genel Kurul yapılması kararlaştırılmış ve Genel Kurul Kararını içerir davetiyeler ivedilikle hazırlanmıştır.
Genel Kurul Kararımızı içerir davetiyeler bu mesajla birlikte bu kanaldan paylaşılmakta olup, PTT marifetiyle iletilmek üzere de işlemler tamamlanmıştır.
Saygılarımızla…DUYURULAR

İNŞAAT DURUM RAPORU


Değerli Üyelerimiz,
Kooperatifimiz bağımsız bölümlerini de içeren projemiz bloklarında ince işler ve peyzaj harici tüm işler tamamlanmıştır.
İnce işler ise devam etmekte olup, yaz ayları içerisinde tamamlanma seviyesine getirilecektir.
Esenlikler dileriz.

DUYURULAR

İNŞAAT DURUM RAPORU


Değerli Üyelerimiz,
Kooperatifimiz bağımsız bölümlerini de içeren projemiz bloklarında ince işler ve peyzaj harici tüm işler tamamlanmıştır.
İnce işler ise devam etmekte olup, yaz ayları içerisinde tamamlanma seviyesine getirilecektir.
Esenlikler dileriz.

Şantiye İlerleme Durumu

Değerli Ortaklarımız,

Bildiğiniz üzere, bu yılın Genel Kurul daveti, Yönetim Kurulumuz tarafından hazırlanarak sizlere iletilmiş ve gerekli tüm hazırlıkları tamamlanmış olmasına karşın, İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir Genelge ile tüm Kooperatif etkinlikleri iptal edildiğinden, şimdilik ertelenmiştir.

Bununla birlikte, sizleri bilgilendirmeyi ve sorularınıza yanıt vermeyi Genel Kurul yapılamasa dahi kendine görev bilen Yönetim Kurulumuz olarak, şantiye durumumuz hakkında kısa bir bilgi notu yayınlamak istedik.

Ekli dosyada, şantiyemizdeki iş kalemleri arasından seçilmiş en genel işlerin tamamlanma durumları Blok bazında gösterilmektedir. Bu tablodan hepimizin dairelerinin bulunduğu A blokların tamamının ilerlemeleri, ilerleyen zamanlarda da düzenli bir şekilde güncellenerek sizlere duyurulacaktır.

Müteahhit firma tarafından bize verilen iş programına göre, önümüzdeki senenin (2021) yaz aylarında, bloklarımızdaki işler tamamlanma aşamasına gelecek ve peyzaj vb son aşama işlere yoğunlaşılacaktır. Bu iş programının takibi günlük olarak Kontrolör Mühendisimiz tarafından yapılmakta, ayrıca Yönetim Kurulu da hemen her gün şantiye ve ofis ziyaretleri gerçekleştirerek bu takibe katkıda bulunmaktadır.

Kontrolörümüzün raporlamaları ve Yönetim Kurulumuzun sahadaki kendi tespitleri de göstermektedir ki, önümüzdeki yaz aylarına dairelerin ince işlerinin bitirilmesi konusunda yoğun çaba gösterilmektedir. Bugün itibariyle 30 mühendis, 800 aktif çalışanla şantiyemizde, her blok içerisinde birçok ekiple yoğun çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışan sayısı ekip sayılarına bağlı olmakla birlikte, yaz ayları ortalaması 750 kişidir…

Bu bağlamda, Müteahhit firmanın bize sunduğu iş programı ve kendi planlamaları oldukça gerçekçi görünmektedir. Sizlere dairelerinizin zamanında teslimi ve Covid-19 salgınından asgari gecikmenin yaşanması adına çalışan tüm teknik personele teşekkür ediyoruz.

Esenlikler dileriz.